DZIEŁA SZTUKI

HISTORIA PARAFII » HISTORIA KOŚCIOŁA » DZIEŁA SZTUKI

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY P.W. ŚW. MIKOŁAJA W HENRYKOWIE LUBAŃSKIM

Dzieła. We wnętrzu warto zwrócić uwagę na zachowane elementy rzeźbiarskie z XVII i XVIII w, jak też obrazy Świętej Rodziny oraz  wszystkich apostołów . Obrazy pochodzą z początku XIX wieku. Ikoną zabytków są także obrazy - obraz Judyty z głową Holoferensa z XVIII w. (skradziony z kościoła w roku 2000, odzyskany przez policję i odrestaurowany w roku 2009), Anioła Archanioła, Biskupa z lwem, obraz Św. Mikołaja, patrona, który obecnie znajduje się w depozycie Kurii Biskupiej w Legnicy.

Niestety, ze względu na ludzkie słabości i bezpieczeństwo tych dzieł,  opis pozostanie tylko w takiej formie...

Inne dzieła, zobacz tutaj...DZIEŁA SZTUKI

Opracowanie – Jacek Jaworski

Literatura:

• Archiwum Parafialne – karty zabytków.
  • Archiwum Parafialne - "Kronika w obrazach parafii Henryków Lubański 1946- ".
  • Archiwum Parafialne - "Kronika parafii Kurzyny - Henryków Lubański od 1946".