WIELKA ŚRODA

WIELKANOC SG » STRONA GŁÓWNA » WYDARZENIA W PARAFII W ROKU 2018 » WIELKA ŚRODA

Wielka Środa...

Ewangelia na dziś – Jeden z Dwunastu, imieniem Judasz Iskariota, udał się do arcykapłanów i rzekł: «Co chcecie mi dać, a ja wam Go wydam». A oni wyznaczyli mu trzydzieści srebrników. Odtąd szukał sposobności, żeby Go wydać.

W pierwszy dzień Przaśników przystąpili do Jezusa uczniowie i zapytali Go: «Gdzie chcesz, żebyśmy Ci przygotowali Paschę do spożycia?» On odrzekł: «Idźcie do miasta, do znanego nam człowieka, i powiedzcie mu: Nauczyciel mówi: Czas mój jest bliski; u ciebie chcę urządzić Paschę z moimi uczniami». Uczniowie uczynili tak, jak im polecił Jezus, i przygotowali Paschę.

Z nastaniem wieczoru zajął miejsce u stołu razem z dwunastu uczniami. A gdy jedli, rzekł: «Zaprawdę, powiadam wam: jeden z was mnie zdradzi». Bardzo tym zasmuceni zaczęli pytać jeden przez drugiego: «Chyba nie ja, Panie?» On zaś odpowiedział: «Ten, który ze Mną rękę zanurza w misie, on Mnie zdradzi. Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim jest napisane, lecz biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził». Wtedy Judasz, który Go miał zdradzić, rzekł: «Czy nie ja, Rabbi?» Odpowiedział mu: «Tak jest, ty»

Powraca temat zdrady, dramatu który tak głęboko niszczy serce człowieka. Ta ludzka zdolność do niewierności, tak bardzo napełnia niepokojem, że owo apostolskie: „Chyba nie ja Panie?”, bardzo mocno zakorzenia się postawach każdego, kto odkrywa prawdziwą więź z Jezusem.
Jednakże obawa przed możliwym upadkiem nie może paraliżować wiernej miłości, ów święty niepokój bardziej powinien mobilizować do aktywnej troski o wierność w naszej codzienności.
Już jutro rozpoczyna się Triduum Sacrum – czas szczególnej łaski, czas weryfikowania naszej osobistej wierności, czas świętowania bliskości Boga – nie zmarnujmy tej okazji, nie pozwólmy sobie na złe rozłożenie akcentów – najlepiej przygotowane świętowanie w domu na nic się zda, jeżeli zabraknie zatrzymania się przy Jezusie, zabraknie czasu na spowiedź, adorację, osobista modlitwę i udział w liturgii.

źródło - http://fredry.pl/rozwazania-wielki-tydzien-wielka-sroda/