WIELKANOC SG » STRONA GŁÓWNA » WYDARZENIA W PARAFII W ROKU 2017 » OGÓLNOPOLSKIE IMIENINY NASZEJ WSPÓLNOTY - HENRYKOWA LUBAŃSKIEGO - 08-09.07.2017 r.

Przed nami kolejne święto w Naszej Parafii bo XII już Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa - 08-09.07.2017 r. - cykliczna, coroczna impreza organizowana w Henrykowie Lubańskim. Być może mało już dziś kto pamięta, ale właśnie to dwanaście lat temu Nasza Parafia była pionierem i  współtwórcą tego wydarzenia, gdzie przy nawiązaniu współpracy z Gminą Lubań zapoczątkowała to wspaniała wydarzenie, które ściśle związane jest z Naszą wspólnotą, rozgrywające się m.in. na terenach kościelnych.  Jest to święto Naszej wspólnoty, całej miejscowości, a dziś całego regionu, które zostało rozpropagowane w skali całego kaju, osiągając rangę imprezy masowej, na którą przybywają tysiące osób, przy okazji odwiedzając Naszą Parafię, kosciół i jego wspaniałe zabytki. Warto dziś wspomnieć, iż w roku 2007 gościem honorowym tej imprezy był ks. Kardynał Henryk Gulbinowicz.

Serdecznie wszystkich Witamy w Naszej Parafii i zapraszamy do zapoznania się z Naszą historią i Naszymi dobrami, życząc jednocześnie dobrego odpoczynku i Wspaniałej zabawy podczas Imprezy w tle Naszego kościoła i Boga...